Concurs literari

Francesc d'Albranca

2005 - 2009


Any 2005 (XXIV)

Categoria Títol Autor/a
A - Primer premi (5è)
A - Primer premi (6è)

A - Finalista (5è)
A - Finalista (6è)
L'exili
Què ha passat?

La fada del til·ler
Aventures d'un petit pirata
Marta Coll Torrent
Maria Barber Mercadal

Anna Carreras Pons
Gisela Barber Busom
B - Primer premi (1r ESO)
B - Primer premi (2n ESO)
B - Finalista (1r ESO)
B - Finalista (2n ESO)
L'origen de l'enigma
Un germà especial
Cartes entre amics llunyans
Dia de neu, dia d'aventures
Ellis Coll Terret
Mercè Florit Febrer
Teresa Florit Pons
Maria Carreras Pons
C - Primer premi (3r ESO)
C - Primer premi (4t ESO)
C - Finalista (3r ESO)
C - Finalista (4t ESO)
Unes sensacions estranyes
Així és l'amor, així és la vida

Estimada Àfrica
-
Laura Mercadal Arguimbau
Raül Llufriu Vidal
Maria Janer Carreras
-
D - Primer premi
D - Finalista
Arrels de flors
-
Maite Villalonga Pons
-
E - Primer premi
E - Finalista
Abecedari
Soledat
Mónica Grau Carreras
Maria Luisa Pérez Janer



Marta  Coll Torrent

Maria Barber M.

Ellis Coll Terret

Mercè Florit F.

Laura Mercadal A.

Raül Llufriu V.

Maite Villalonga P.

Mónica Grau C.

Anna Carrreras P.

Gisela Barber B.

Teresa Florit P.

Maria Carreras P.
   
Maria Janer C.

Maria L. Pérez J.
   


Membres del jurat

Sergi Cleofe Huguet Clara Camprubí Estruch Jordi González Vidal Raquel Coll Morlà Joana Febrer Rotger

 

Any 2006 (XXV)

Categoria Títol Autor/a
A - Primer premi (5è)
A - Primer premi (6è)

A - Finalista (5è)
A - Finalista (6è)
El secret de les baves interminables
El secret del soterrani

La vida de na Xispa
Anem a Mart
Anna Barber Janer
Joana Coll Castan

Àngela Pons Sansaloni
Marina Gonyalons Barber
B - Primer premi (1r ESO)
B - Primer premi (2n ESO)
B - Finalista (1r ESO)
B - Finalista (2n ESO)
Recerca a la selva
Un somni diferent
Secret de família
2 en 1
Sara Sansaloni Cano
Maria Mir Martí
Maria Barber Mercadal
Teresa Florit Pons
C - Primer premi (3r ESO)
C - Primer premi (4t ESO)
C - Finalista (3r ESO)
C - Finalista (4t ESO)
El silenci dels arbres
Recorda-ho

Diari de cap de setmana
L'amo i sa somera
Joan Mir Arguimbau
Auxiliadora Febrer Vidal
Marta Borrueco Carmona
Bià Mercadal Truyol
D - Primer premi
D - Finalista
La vella baldulfa de la infància
13 de desembre
Júlia Pons Llabrés
Esteve Florit Bosch
E - Primer premi
E - Finalista
Desert
Desert
-
-



Anna Barber J.

Joana Coll Castan

Sara Sansaloni C.

Maria Mir Martí

Joan Mir A.

Auxiliadora Febrer

Júlia Pons Llabrés

Àngela Pons S.

Marina Gonyalons

Maria Barber M.

Teresa Florit Pons

Marta Borrueco C.
   
Bià Mercadal T.

Esteve Florit B.
   


Membres del jurat

Joan Uris Mercadal Laura Cubas Pons Mariola Juanico Vidal Lina Coll Llufriu Joana Febrer Rotger

 

Any 2007 (XXVI)

Categoria Títol Autor/a
A - Primer premi (5è)
A - Primer premi (6è)

A - Finalista (5è)
A - Finalista (6è)
El bon gegant
El llibre màgic

Set dies al món màgic
El diamant fantàstic
Mireia Valiente Oriol
Anna Barber Janer

Joan Gayón Arguimbau
Josep Febrer Martí
B - Primer premi (1r ESO)
B - Primer premi (2n ESO)
B - Finalista (1r ESO)
B - Finalista (2n ESO)
L'encanteri del quadre
El Món darrera el sofà

Un regal especial
 
Samantha Sánchez Martínez
Sara Sansaloni Cano
Júlia Barber Marquès
Cristina Borràs Marquès
C - Primer premi (3r ESO)
C - Primer premi (4t ESO)
C - Finalista (3r ESO)
C - Finalista (4t ESO)
Per què canviar
Un viatge amb carro, una joventut de música

Una història passada per aigua
Amor dels quinze, setze, disset... i dels vuitanta tres
Ellis Coll Terret
Gemma Cardona Coll
Francesc Enrich Febrer
Gemma Rotger Moll
D - Primer premi
D - Finalista
-
-
-
-
E - Primer premi
E - Finalista
Gesta cavalleresca
Bates blanques
Marc Truyol Moll
Laura Mascaró Rotger



Mireia Valiente O.

Anna Barber J.

Samantha Sánchez

Sara Sansaloni C.

Ellis Coll Terrett

Gemma Cardona

Joan Gayón A.

Josep Febrer M.

Júlia Barber M.

Cristina Borràs M.

Francesc Enrich F.

Gemma Rotger M.
   
Marc Truyol M.

Laura Mascaró R.
   


Membres del jurat

 

Laura Pons Sales Núria Rotger Coll Llorenç Pons Martí Gabriel Pons Pons Joana Febrer Rotger
 

Any 2008 (XXVII)

Categoria Títol Autor/a
A - Primer premi (5è)
A - Primer premi (6è)

A - Finalista (5è)
A - Finalista (6è)
La Sirena de l'illa dels Porros
Històries des de diferents punts de vista

En Puc, na Puça i els meus amics
La història de cinc petits macs
Paula Sintes Barber
Agda Coll Al.lès

Antoni Torres Coll
Josep Gayón Arguimbau
B - Primer premi (1r ESO)
B - Primer premi (2n ESO)
B - Finalista (1r ESO)
B - Finalista (2n ESO)
El fugitiu
Genius, el ratolí de l'ordinador

Els records del meu avi
Perduda
Pau Cardona Coll
Núria Sintes Carreras
Marta Barber Servera
Marta Coll Torrent
C - Primer premi (3r ESO)
C - Primer premi (4t ESO)
C - Finalista (3r ESO)
C - Finalista (4t ESO)
Moments difícils
A mi no em passarà

En el passat no hi ha solució
Indecisió
Maria Barber Mercadal
Elis Coll Terret
Cristina Borràs Marquès
Teresa Florit Pons
D - Primer premi
D - Finalista
Menció especial
-
-
Jason el desertor
-
-
Gemma Cardona Coll
E - Primer premi
E - Finalista
-
-
-
-



Paula Sintes B.

Agda Coll Al.lès

Pau Cardona C

Núria Sintes C.

Maria Barber M.

Elis Coll Terret

Antoni Torres C.

Josep Gayón A.

Marta Barber S.

Marta Coll T.

Cristina Borràs M.

Teresa Florit P.
   
Gemma Cardona

.
   


Membres del jurat

Eulàlia Truyol Moll Cristòfol Barber Villalonga Marta Fuxà Vidal Bartomeu Truyol Febrer Pere Allès Pons
 

 

1982-89 1990-94 1995-99

 

Bibliografia de Ferreries Ferreriencs Pregoners Sant Bartomeu Concurs Francesc d'Albranca
Cartografia de Ferreries Eleccions municipals Auca història de Ferreries Concurs dibuix St Bartomeu
Concurs fotografia St Bartomeu Teatre: Quins coverbos! Mostra joves intèrprets Concurs pintura St Bartomeu
Premi Investigació sobre Ferreries Varis: Calaix de sastre